среда, 2 апреля 2025 г.

          


Не можем без казки у світі ми жити,                   Бо казка нас вчить , як потрібно дружити,        Як зло подолати , як хитрих провчити .              Як чуйних і добрих, й сміливих любити.            

Казка – це глибока і мудра книга життя.    Казка виникла в сиву давнину і є одним із найпоширеніших жанрів усної народної творчості.

У казках відображені погляди на речі, ставлення до людських цінностей, висока духовність та глибока мудрість народу, що формувались упродовж багатьох поколінь.

Казки справляють на дітей глибоке емоційне враження, збагачують їхню мову, пробуджують духовні сили.

Казки дарують нам відчуття дива і спокою. Тому добре б, щонайменше, раз у день, відволіктися від метушливої реальності й зануритися в чарівний світ казки.







четверг, 27 марта 2025 г.

    


Тиждень дитячого читання дарує дітям можливість поринути у світ літературних відкриттів та надихнутися новими історіями.  ✨   З нагоди тижня дитячого читання  до  Старосанжарської сільської бібліотеки завітали вихованці дитячого садочка "Дзвіночок",разом із вихователем Оленою Миколаївною.  Діти дізналися цікаві факти про книгу, ознайомилися з тематичною добіркою  літератури , передивлялися Герої улюблених книжок.        Запрошуємо дітей до сільської книгозбірні.У нашій бібліотеці є багато дитячих книг і кожен бажаючий знайде  для себе цікаву книгу.






суббота, 22 марта 2025 г.

         📚"Ці  книги  нам  подарували"📚


📕Читачі бібліотеки щиро вдячні за подаровані книги , бо впевнені вони обов'язково знайдуть свого читача і стануть важливою частинкою нашого  фонду . 
📕Серед подарованих книг - видання зарубіжних авторів Артур Конан Дойл, Е. Уоллес ,Едгар Аллан По, цікава та корисна для маленьких користувачів книга Пригоди Микитки. Запрошуємо до бібліотеки на книжкові новинки 


суббота, 15 марта 2025 г.

 15 березня в Старосанжарській бібліотеці відбулася зустріч з інспектором дотримання прав людини  Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, майором поліції Антоніною Буря та волонтером Вадимом Осовцем. Відбулося ознайомлення з осередком по допомозі нашим захисникам. Виявляється, що плетіння маскувальних сіток це кропітка ручна праця, що потреба в сітках нині зараз більша ніж раніше . Українці усе здолають! Перемога буде за нами!



суббота, 8 марта 2025 г.

          " Завжди сучасний Т.Шевченко"

📚Заглибитись у духовну  спадщину письменника, відчути його невмирущі слова та актуальність творчості і в наші дні допоможе користувачам бібліотеки книжкова виставка "Завжди сучасний Т. Шевченко", де представлено книги про життєвий шлях поета та  його твори.     Минуло багато років від дня народження Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе між нами. Кожне слово Тараса Григоровича Шевченка ніби із сьогоднішнього дня. Читайте його твори. Вони допоможуть осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості.







пятница, 7 марта 2025 г.


Дякуємо нашим ЗАХИСНИКАМ , захисницям, волонтерам, за зворотній зв'язок.

🩵💛Продовжуємо працювати спільно заради наших мужніх воїнів, які захищають нас і нашу рідну землю!🩵💛




 

вторник, 25 февраля 2025 г.

   

25 лютого українці відзначають 154-й день народження Лесі Українки - однієї з найвидатніших українських літераторок, геніальної поетеси, жінки, яка на власному прикладі доказувала, що життя і боротьба йдуть пліч-о-пліч, і чиї твори надихають, додають сил та впевненості.




 

воскресенье, 23 февраля 2025 г.

 


🇺🇦24 лютого 2025 року – третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця.        🩵Вже три роки війни – великої, важкої, визвольної… Війни, яка торкнулася кожного…   💛Три роки сповнених страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук… 🩵Три роки мужності, незламності, героїчного спротиву….                 💛І впродовж кожного з цих трьох років, наші Захисники та Захисниці на межі людських можливостей роблять все, щоб ворог не досяг своєї мети, наближає нас до Перемоги.       Щиро дякуємо Вам мужні українські Воїни за кожен світанок і за кожен вечір. Дякуємо Вам за Вашу незламність та мужність, сміливість та стійкість. Огляд видань присвячений війні в Україні " Довжиною в три роки "створено для  перегляду в бібліотеці, також було проведено загальнонаціональну хвилину мовчання для вшанування пам'яті загиблих у наслідок збройної агресії РФ.                                                        







Вони любили свою країну. Любили настільки, що  віддали своє життя. Завдяки таким людям у нас є і буде Україна”, 

пятница, 21 февраля 2025 г.

    "В ній материнська ласка і любов душі "             

Нам  в  Україні  судилось жити. В краю, де  кожна квітка голос має. Тож українська мова хай звучить.   Над цілим світом хай вона лунає.

Наша рідна мова - найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія народу, його душа, культура. З мовою ми виростаємо, мислимо, живемо. Без мови немає нації, народу. Пам'ятаємо завжди про це, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо, красу рідної мови.





 

                     

 

                                          

среда, 19 февраля 2025 г.

    20 лютого – день Героїв Небесної          Сотні.

   Небесна сотня білих журавлів,               Душа, яких летить під небесами,           Ніхто із Вас вмирати не хотів,                 Хай вічна пам'ять лишиться за               вами...

Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас. У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.





суббота, 15 февраля 2025 г.

 

Розкажу тобі думку таємну,                                Дивний здогад мене обпік:                                       Я залишуся в серці твоєму, на сьогодні,   на завтра, на вік.                               Ліна Костенко.

День святого Валентина, або День усіх закоханих - прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят,  і у цей день хочеться сказати кумусь найкращі у світі слова. Такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці не має ніде. Ми знаємо,що вони живуть на сторінках книг, які ми з задоволенням читаємо, дізнаючись про їх неймовірні історії кохання. Сами ці твори ви можете знайти на виставці,  завітавши до нашої бібліотеки.






четверг, 30 января 2025 г.

✨120 років тому в Старих Санжарах на Полтавщині народилася Оксана Яківна Мешко. Батьки - хлібороби. Предки Оксани мали козацьке коріння, їхньому роду вдалося уникнути поневолення - кріпаками ніколи не були. Уже в підлітковому віці дівчина дізналася,на що здатен червоний терор. У грудні 1920 року її батька розстріляли. Пізніше Оксана Мешко напише про це в книзі спогадів " Між смертю і життям". Війна застала Оксану Мешко в Тамбові, куди довелося податися пошуках хоч якогось шматочка хліба.                                                                ✨19 лютого 1947 року на Львівській площі в Києві Оксану Мешко заарештували.Звинувачували в... спробі вчинити замах на Микиту Хрущова.Після масових арештів на початку 70- х, Микола Руденко запропонує Оксані Мешко створити правозахисну Українську Гельсінську Групу. Вона погодиться. Серед дисидентів її називали " козацькою матір'ю". Брала на себе відповідальність за долю конкретних людей, бо цього вимагають інтереси нації. В листопаді 1985 року Оксана Мешко виїхала із заслання, і в Києві чекала на перебудову. Оксана Мешко стала членкинею Координаційної Ради Української Гельсінської Спілки.Вона брала участь у студентському голодуванні ( Революція на граніті) восени 1990.                                          ✨ 2 січня 1991 року її не стало. Полтавка похована на Байковому кладовищі, поруч із її мамою Марією Граб.                               ✨У 2002 році школі у Старих Санжарах присвоїли ім'я Оксани Мешко. Указом президента України у 2006 році її посмертно нагородили орденом l ступеня " За мужність".     



среда, 29 января 2025 г.

 

На Аскольдовій могилі український цвіт….                          
  
  🇺🇦 107  років тому 29 січня юні захисники Української Народної Республіки ціною власного життя зупинили наступ більшовицької армії, проявивши сміливість заради незалежності України. Затримавши ворога на чотири дні біля залізничної станції Крути, київські юнаки дали змогу владі УНР розгромити повстання російської п’ятої колони в Києві, вибороти міжнародне визнання для своєї молодої держави. На початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами, які наступали на Київ. Через 106 роки під Крутами наші війська зупинили наступ ворога, завдали йому болючих втрат.                  🇺🇦 Бій під Крутами – бій за майбутнє України. З нагоди цієї події в бібліотеці організована книжкова виставка "На Аскольдовій могилі - український цвіт". На виставці представлена література, яка відтворює тернистий шлях України до незалежності.                                            Сьогодні на захист незалежної держави стали гідні пагони незламності - учителі, студенти, менеджери, бізнесмени, історики, лікарі, співаки. Щира вдячність усім, хто нині виборює перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі. Минуло більше ста років, але не змінився ні ворог, ні його методи війни, тож нам потрібно завершити боротьбу, яка запломеніла біля станції Крути. Готові й далі захищати волю, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному.                                                            Героям Слава! 




суббота, 25 января 2025 г.

 


🩵💛Від далеких часів козацьких, лине до нас чарівний образ Марусі Чурай, легендарної поетеси та співачки. Її пісні  будили в людях мужність у боротьбі за народну волю, а своєю ліричністю зворушували душу і серце.                🩵Цьогоріч виповнюється 400 років від дня народження Марусі Чурай. Її приписують авторство багатьох пісень: «Ой, не ходи, Грицю», «Засвіт встали козаченьки», «Котилися вози з гори» «Віють вітри, віють буйні» та ін.          💛До наших днів народні перекази донесли історію нещасного кохання Марусі Чурай. Доля Марусі Чурай надихнула багатьох митців на написання художніх творів. Так, ще І.Котляревський використав її пісні у «Наталці Полтавці». На основі  легенд про Марусю Чурай О.Кобилянська написала драму «У неділю рано зілля копала», а М. Старицький «Ой не ходи Грицю, та й на вечорниці». Історичний роман у віршах видатної поетеси  Ліни Костенко «Маруся Чурай» було відзначено Шевченківською премією.                                                  🩵💛З нагоди ювілею української поетеси-піснярки Марусі Чурай в сільській бібліотеці проведено літературну біографію " Легендарна народна співачка і поетеса" та оформлено викладку літератури про  її життя і творчість.  Можна й нині спиричатися , чи історичною постаттю була Маруся чи ні. Проте незаперечним залишається  одне - вона стала  символом Української пісні, яка була і є душею нашого народу.      



                                                                          



среда, 22 января 2025 г.

  


🩵💛Щорічно до  Дня Соборності України експонується безліч виставок, проводять низку заходів. Не став виключенням і цей рік. Бібліотека презентує тематичну виставку під назвою «Битва за свободу», на якій розміщені видання, що дають можливість детально ознайомитися з історичними фактами та передісторією виникнення свята, а також ті факти, які висвітлюють тернистий шлях України до Собівартості.









вторник, 21 января 2025 г.

             "Вишивані історії"


🔴Ольга Косач стала першою в Україні знавчинею народного мистецтва, адже на основі власних досліджень у 1876 році видала перший у своєму роді альбом "Український народний орнамент (зразки вишивання, ткацтва, писанок)". Його високо оцінили як в Україні, так і за кордоном, альбом витримав аж п'ять перевидань. Саме тоді Ольга Косач взяла собі псевдонім — Олена Пчілка.                     🔴 Запровадила моду на вишиванки і боролася з більшовиками навіть після сімдесяти років.                                       🔴Одна з перших феміністок на Наддніпрянщині, модниця і любителька українських строїв, авторка нових слів в українській мові, перекладачка, письменниця і видавчиня — усе це про Олену Пчілку.Донька Леся Українка називала її "королевою-матір'ю", але чи тільки у цій іпостасі Олена Пчілка увійшла в українську історію?   Відвідувачі бібліотеки -  філії завітали на голосні читання  " Вишивані історії" , присвячені відзначенню 180 -ї річниці з дня народження Олени Пчілки.